Pianista

Chcę napisać Ci piosenkę,
Tak piękną jak jesteś słodka.
Taka odrobina przedwczesnego bólu,który poczuję,gdy odejdziesz.
Chce napisać ci piosenkę.


Anglia to miejsce, w którym się urodził. Barcelona to część jego życia, gdzie mieszka.
Samotnie poznając zakątki pięknego miasta, zaczytany w książkach, które przenoszą go do innego świata.  Uwielbia pić herbatę w Coffee Isabell, zajadając ciastka z pomarańczą. Uwielbia podziwiać każdy szczegół wszystkiego, co go otacza. Ale najbardziej uwielbia podziwiać Anioła, który przybywa do kawiarni. 
Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie. ~   Paulo Coelho 
Talent mieszka w jego sercu, lecz trzeba go odkryć. Chłopiec o niebieskoszarych oczach z przebłyskami szmaragdu dozna wiele w ciągu krótkiego czasu, ale czy zakończenie, które zostało dla niego napisane, jest szczęśliwe? 

Kiedy masz urodziny, niebieskooki?
Och, chyba... chyba w maju. Piątego maja. Tak mi się wydaje, już dawno ich nie obchodzę. 
Posiadasz ulubioną książkę?
Jest ich za dużo by wymieniać. Każda książka jest piękna i inna od pozostałych. Nieważne, co czytam, ważne, bym czytał. Moja wyobraźnia rozwija się, kiedy siedzę nad tekstem. Spróbuj, tobie również pomoże.
Dlaczego nie wrócisz do Anglii i nie odszukasz mamy?
Nie wiem dokąd mam wrócić. Nie znam domu, ulicy. Z trudnością przypominam sobie jej imię. Może już nie żyje? A może o mnie zapomniała i ma rodzinę?
Zaśpiewaj ulubioną piosenkę.
Hm, to chyba będziesz szło jakoś tak "The child is a king, the carollers sing, The old is past, there's a new beginning. Dreams of Santa, dreams of snow, Fingers numb, faces aglow." Wiesz kto to śpiewa? Proszę, powiedz mi. Słyszałem ją w święta na rynku, gdy przechodziłem obok galerii. To chyba świąteczna piosenka. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz